kocaeli'de ralli heyecanı


Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 4. ayağı olan Ford Otosan 29. Kocaeli Rallisi'ni, Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi kazandı.

Rallide Ford Ka ile start alan Eskişehirspor Ralli Takımı pilotları Hakan Uçucu – Orkun Demir yarışı Genel Klasman 19.su ve Sınıf 7 Birincisi olarak tamamladı.
     Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli Otomobil Sporları Derneği'nce gerçekleştirilen organizasyon, toplam 355 kilometrelik parkurda gerçekleştirildi. Şölende birinciliği Castrol Ford Team Türkiye'den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi elde etti. Murat Bostancı-Onur Vatansever çifti ikinci, Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi üçüncü oldu. Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nde Castrol Ford Team Türkiye'nin kendi evinde hem genel klasmanda hem de gençlerde çifte zafer elde ettiğini bildirdi. Ford Otosan'ın ev sahibi olduğu rallide 1. ve 2. sırada bitiren Yağız Avcı ve Murat Bostancı'nın, Türkiye Ralli Şampiyonası'nda da ilk 2 sıradaki yerlerini koruduklarını dile getirdi.

Eskişehirspor adına yarışa katılan Hakan Uçucu – Orkun Demir ikilisi de zorluklarla mücadele ettikleri yarışta Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci Etabı’nda yüzlerce seyirci önünde çıktıkları etabın en iyi 12. zamanını yaparak dikkatleri üzerine çekti.
Hakan Uçucu tek yarış için kayıt yaptırdıklarını ancak aldığı puanlar ve önemli bir rakibinin puan alamaması ile Türkiye Şampiyonası’nda bir anda iddialı konuma geldiğini belirterek şunları söyledi : “Bu takım tıpkı Bando EsEs gibi taraftarın bağrından koparak oluşan bir takım. Bankadan çektiğimiz kredi ile yarışıyoruz. Ödeme gücümüzün içinde kalmak şartıyla ek kredi bulabilirsek diğer yarışlara da girip sezon sonunda Eskişehirspor’u şampiyon yapmak istiyoruz. Kocaeli Rallisi’nde aldığımız birinciliği büyük Es-Es taraftarına armağan ediyoruz. Bizler kendi çapımızda takımımıza destek olmak için yarışıyoruz ancak esas başarıyı futbol takımımızdan bekliyoruz.”
Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci rallisi Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 10-11 Eylül 2011 tarihlerinde Bolu’da düzenlenecek Hitit Rallisi olacak. Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK)’un düzenleyeceği ralli ise 1-2 Ekim tarihlerinde sezonun altıncı rallisi olarak düzenlenecek.

Foto: Halil EŞGİN
Yarışın fotoğrafları galerimize eklenmiştir.