Red Bull Kart Fıght, yarı finali


Red Bull Kart Fight yarı final yarışları Eskişehir'de yapıldı. Hava Müzesi'nde yapılan Red Bull Kart Fight Yarı Finali'nde 60 yarışmacı, Eskişehirlilerin yoğun ilgisi altında kıyasıya mücadele etti.

   Eskişehir'i 4 Mayıs'ta İstanbul- İstinyePark AVM'de düzenlenecek finalde Nurhan Şaşmaz ve Aybike Ürkmez temsil edecek. 20 finalistin kıyasıya mücadele edeceği final yarışını Red Bull Racing Takımı ve pilotlarının ev sahipliğinde düzenlenen Red Bull Formula 1 Partisi takip edecek.
     4 Mayıs tarihindeki finalde, Volkan Işık, Kenan Sofuoğlu, Burcu Çetinkaya gibi Türkiye'nin çok değerli pilotlarının aktif rol alacak. Şimdiye kadar benzeri hiç yapılmamış bir parkurda gece yarışı olarak gerçekleşecek finalde, Türkiye'nin en hızlı kadın ve erkek karting pilotları böylece belirlenecek.
    Yarışma sonunda büyük ödül ise Londra'da eşsiz bir Formula 1 deneyimi olacak. Red Bull Kart Fight'ı kazanan 1 erkek, 1 kadın, iki Türkiye karting şampiyonu 1 hafta boyunca Red Bull Racing'in fabrikasını gezecek. Formula 1 simülatöründe antrenman yapacak; Pitwalk, Silverstone yarışı ve yarış partisine katılacak.
    Öte yandan, programı takip eden gazetecilerde pistte birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Yarışma sonunda, yerel Sakarya gazetesinden Çağlar Özyazıcı 1., ESTV Televizyonundan Soner Yüksel, Cihan Haber Ajansından Burak Çan ise 3. oldu.